Eindelijk een nieuw thuis voor Shanti

Sommige honden moeten nu eenmaal wat langer wachten op hun tweede kans — en de 11-jarige Shanti was daar helaas één van. Deze krachtige, levenslustige Boerenfoxdame kwam in augustus 2024 bij ons in de opvang in Den Ham terecht, na een onrustige tijd waarin ze haar vertrouwde thuis verloor.

Shanti bleek een trouwe knuffelkont, slim, leergierig en altijd in voor een avontuur. Snuffelspelletjes, clickertraining, wandelen of gewoon lekker bij je op de bank — ze genoot bij ons van alles met volle teugen. Ondanks haar hartruis (waarvoor ze medicatie krijgt), stond ze elke dag kwispelend klaar. En toch lukte het maar niet om een fijn nieuw thuis voor haar te vinden.

woensdag 7 mei 2025

En toen, na maanden wachten, waren daar eind maart opeens Jacqueline en Hans met wie Shanti mee naar huis mocht.

Jacqueline stuurde ons twee prachtige updates die we graag met jullie delen:
--------------------------------

28 maart 2025
Shanti doet het supergoed. Gisteren in de auto is het goed gegaan, samen op de achterbank. Ze zou het liefst in me gekropen zijn. Thuis gekomen hebben we haar niet teveel indrukken gegeven en over de dag genomen iedere keer iets nieuws laten ontdekken. Buiten met de bal gespeeld, vindt ze ook helemaal geweldig.

Nog een half uurtje samen gewandeld, geen honden op dichte afstand tegengekomen. Ze keek wel, maar deed niets. Ook nog een paard tegengekomen (was ook aan de wandel haha...) ze wilde beginnen te grommen of zo, gelijk haar naam genoemd, en dat was het.

Vannacht hebben we allemaal goed geslapen. Haar mand meegenomen naar de slaapkamer, waar ze de hele nacht lekker in heeft liggen slapen. Zelfs toen wij even uit bed gingen, bleef ze gewoon liggen, en ze was zindelijk. Het gaat dus supergoed met haar, ik denk echt dat ze haar plekje al gevonden heeft. 


4 april 2025
Hier gaat het nog steeds supergoed. We hebben het alleen laten deze week opgebouwd, terwijl Hans dan buiten bezig was. Vandaag is ze echt 2 uur alleen geweest omdat we naar de tandarts moesten. Ze vindt het helemaal niet erg en het gaat goed.

's Nachts slaapt ze nog steeds braaf in haar mandje en moeten we haar bijna roepen als we opstaan. Ook het eten gaat goed, ze krijgt nu natvoer en ook haar ontlasting blijft goed.

De beloningsnacks krijgt ze alleen nog buiten tijdens wandelen als het nodig is of echt verdiend heeft. Ze is een knuffelkont 1e klas, wat wij helemaal niet erg vinden haha. En ze vertrouwt ons al zo dat ik alles met haar kan doen en overal mag aanraken. Ook een speelse check van bijvoorbeeld oren of gebit laat ze geheel vrijwillig toe.

Wij zijn superblij met haar! Jullie hebben het supergoed voor elkaar allemaal en doen zeer goed werk.

Liefs Jacqueline